Svečana dodjela nagrada Grada Kutine našim učenicima

15 lip, 2023

Jučer je, 14. lipnja, u kinodvorani u POU Kutina održana svečana dodjela nagrada učenicima i njihovim mentorima za postignuća na županijskim i državnim natjecanjima. Nagrađivana su prva mjesta na županijskim i prva tri mjesta na državnim natjecanjima.

Sa školske razine na županijsku razinu natjecanja pozvano je 75 naših učenika, od čega su 34 učenika zauzela prva tri mjesta, a od toga dvadeset prvih mjesta uz što još idu dva prva ekipna mjesta.

Jučer je Grad Kutina nagradio čak 26 naših učenika (od ukupno dodijeljenih 60 priznanja i nagrada), a s ponosom moramo izdvojiti učenika Erika Obadića koji je sam osvojio četiri prva mjesta na županijskim natjecanjima te je iz informatike bio upućen na državno natjecanje. S dva osvojena prva mjesta slijede ga učenici Tin Pranjić i Karlo Novak.

Osim informatike, na državno smo natjecanje upućeni i iz hrvatskog jezika na kojem su sudjelovale dvije učenice – Tamara Pavić i Sara Kašner. Također smo sudjelovali na državnoj Vjeronaučnoj olimpijadi kamo smo otišli s osvojenog prvog ekipnog županijskog mjesta. Sudjelovanje na državnoj smotri Lidrano ove nam je godine osigurala odlična radijska emisija učeničkog dvojaca (Pučko – Burmudžija). A za državni plasman na 2. i 3. mjesto nagrađene su dvije ekipe koje čine naših šest robotičara.

Nagrade je uručio gradonačelnik Grada Kutine g. Zlatko Babić, a svečanost je uveličana nastupom učenika Osnovne glazbene škole Borisa Papandopula.

Još jednom čestitamo našim odličnim učenicima i njihovim mentorima!