Velik sam bio, dok sam bio dijete,
al sad me lome vidici i mašte;
želje su bile očajne i tašte,
a slabe snage samuju, uklete.

– Tin Ujević, Tajanstva –

Projekt „Velik sam bio, dok sam bio dijete“ dio je školskog preventivnog program Srednje škole Tina Ujevića za školsku godinu 2023./2024. Projekt je namijenjen prvenstveno učenicima od 1. do 4. razreda Opće i Prirodoslovno-matematičke gimnazije i Ekonomske škole te njihovim roditeljima. Kako bi univerzalna prevencija bila sveobuhvatna, dio projekta posvećen je edukaciji nastavnog osoblja Škole.

Prvi cilj projekta jest doprinijeti mentalnom zdravlju i dobrobiti učenika kroz razvijanje njihove kreativnosti i samoefikasnosti. Drugi cilj jest poticanje suradničke atmosfere i zajedničkog djelovanja kako bi se doprinijelo razvoju ugodnije školske klime i fizičke okoline Škole.

Preventivne aktivnosti ovoga projekta usmjerene su na destigmatizaciju poteškoća mentalnog zdravlja, razvoj znanja i vještina za očuvanje mentalnog zdravlja u učenika, roditelja i nastavnog osoblja te razvoj pozitivne školske atmosfere i okoline kroz zajednički rad.

Projekt će se realizirati kroz aktivnosti zajedničkog uređenja školskih „zona odmora“ za učenike,  višestrukih radionica za učenike na temu kreativnih načina brige o mentalnom zdravlju, edukacije nastavnog osoblja, provedbe istraživanja o zastupljenosti različitih oblika ovisnosti među učenicima Škole, radionica za roditelje posvećene brizi o mentalnom zdravlju, provedbe „Pub kviza“ na razini škole te sportskog turnira za učenike. Provedbu Projekta koordinirat će stručna služba škole uz nastavnike – nositelje pojedinih aktivnosti te će se aktivnosti provesti do kraja školske godine 2023./2024.

Uređujemo prostor škole

Učenici trećih razreda 18. siječnja 2024. udružili su se kako bi složili novi namještaj za prostor škole. Samostalno su, uz nadzor knjižničarke i školske psihologinje, složili kauče, police i stalke...

Pročitajte više