Izborni i fakultativni predmeti

Zahtjev za ispis, odnosno upis izbornog predmeta mora se dostaviti nastavničkom vijeću nakon završetka nastavne godine, a najkasnije do 30. lipnja tekuće godine za sljedeću školsku godinu. Učenik srednje škole izborni predmet  koji je prestao pohađati mora zamijeniti drugim izbornim predmetom. (Članak 27., st. 6. Zakona o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi). Za uključivanje učenika u izbornu nastavu potrebna je pisana suglasnost roditelja (obrazac se nalazi u privitku).

Zahtjev za ispis iz fakultativnog predmeta mora se dostaviti nastavničkom vijeću nakon završetka nastavne godine, a najkasnije do 30. lipnja tekuće godine za sljedeću školsku godinu.

Zamolba za ispis – upis izbornog predmeta

Zamolba za ispis fakultativnog predmeta

Privola izborni – vjeronauk

Privola izborni – etika

Upisnica u više razrede srednje škole

Upisnica za prvi razred srednje škole nalazi se na linku https://www.upisi.hr/upisi/

Upisnica u vise razrede srednje skole

Ispisnica iz škole

Prema članku 30. Pravilnika o pedagoškoj dokumentaciji i evidenciji te javnim ispravama u školskim ustanovama (NN 47/2017) ispisnica iz školske ustanove (u daljnjem tekstu: Ispisnica) dokument je uz pomoć kojega se učenik ispisuje iz osnovne škole, srednje škole te učeničkoga doma.
Ispisnica sadrži:
– naziv, sjedište i osobni identifikacijski broj (OIB) školske ustanove iz koje se učenik ispisuje,

– školsku godinu ispisa te razred i razredni odjel iz kojega se ispisuje,

– podatke o učeniku: ime i prezime; osobni identifikacijski broj (OIB); datum, mjesto i državu rođenja te državljanstvo; matični broj učenika iz Matične knjige,

– podatke o učenikovim roditeljima/skrbnicima: ime i prezime, osobni identifikacijski broj (OIB), adresu,

– druge podatke (razlog ispisa, podaci o školi u koju se upisao, datum upisa u novu školu i dr.),

– izjavu i potpis roditelja/skrbnika kojima se potvrđuje ispis učenika iz školske ustanove,

– ime, prezime i potpis razrednika i ravnatelja te mjesto za pečat,

– mjesto i datum izdavanja ispisnice te klasifikacijsku oznaku (KLASA i URBROJ).

U prilogu možete preuzeti obrazac zamolbe za ispis iz Srednje škole Tina Ujevića koji predajete u tajništvo škole, a nakon predaje zamolbe izrađuje se Ispisnica.
Zamolbu i Ispisnicu moraju potpisati oba roditelja.

Dokumente možete preuzeti i u tajništvu ili u nastavku.

Ispisnica iz škole