U SLUČAJEVIMA KADA BIVŠI UČENIK ŠKOLE IZGUBI SVJEDODŽBE, U ŠKOLI UVIJEK MOŽE ZATRAŽITI PRIJEPIS ILI DUPLIKAT SVJEDODŽBI KOJE JE ŠKOLA IZDALA (SVJEDODŽBE DRŽAVNE MATURE NE IZDAJE ŠKOLA, VEĆ NCVVO ZAGREB).

Duplikat Svjedodžbe – Zahtjev

Zahtjevi za izdavanje duplikata/prijepisa svjedodžbi predaju se u tajništvo škole osobno ili putem e-mail adrese ured@ss-tujevica-kt.skole.hr.

Duplikat/prijepis svjedodžbe može se izdati u redovnom (15 dana od predaje zahtjeva) i u žurnom postupku (2 dana od predaje zahtjeva).

Odlukom Školskog odbora Srednje škole Tina Ujevića izrada duplikata ili prijepisa pojedine razredne svjedodžbe u redovnom postupku naplaćuje se 7,00 EUR, dok se izrada duplikata ili prijepisa svjedodžbe o maturi i svjedodžbe o završnom ispitu naplaćuje 10,00 EUR.

U žurnom postupku (u roku 2 dana od predaje zahtjeva) izrada duplikata ili prijepisa pojedine razredne svjedodžbe naplaćuje se 10,00 EUR, dok se izrada duplikata ili prijepisa Svjedodžbe o maturi i Svjedodžbe o završnom ispitu naplaćuje 15,00 EUR.

NAPOMENA: za žurni postupak potrebno je prije uplate kontaktirati tajništvo (za slučaj odsutnosti ravnatelja ili tajnice).

Ukoliko je potrebno svjedodžbu poslati poštom, dodatno se naplaćuje i trošak slanja dokumenata preporučenom poštom po važećem cjeniku Hrvatske pošte d.d. na dan predaje zahtjeva Školi.

Sredstva je potrebno prethodno uplatiti na račun škole.

Broj žiro-računa: HR9223400091100060538

Opis plaćanja: Ime i Prezime – za duplikat-prijepis svjedodžbe.

Poziv na broj primatelja: HR 00 i datum uplate (molim vodite računa da će se nekada sredstva vidjeti tek drugi dan na računu škole).

Duplikat svjedodžbe izdaje se na obrascu koji je isti kao i obrazac orginalne svjedodžbe, a ako škola više ne posjeduje orginalni obrazac izdaje prijepis ocjena na praznom papiru s podacima iz matične knjige učenika, ovjeren od strane ravnatelja.

Duplikat se u redovnom postupku izdaje najkasnije u roku od 15 dana od dana uredno podnesenog zahtjeva i nakon podnesenog dokaza o uplati.

Za dodatne informacije obratite se tajništvu škole na broj telefona 044/683-080 ili na e-mail adresu ured@ss-tujevica-kt.skole.hr

Duplikate i/ili potvrde o položenim ispitima državne mature izdaje Nacionalni centar za vanjsko vrednovanje obrazovanja.

Za prijepise svjedodžbi koje su izdane DO ŠKOLSKE GODINE 1992./1993. – ZVATI TEHNIČKU ŠKOLU U KUTINI

NAPOMENA: postupak ovjere preslika svjedodžbi svih razreda srednje škole pripada djelokrugu rada javnih bilježnika sukladno članku 74. Zakona o javnom bilježništvu (Narodne novine, broj 78/93, 29/94, 162/98, 16/07, 75/09 i 120/16) i nije u nadležnosti školskih ustanova.