Javni poziv Erasmmus +

16 lis, 2024

Javni poziv za učenike ekonomskog usmjerenja

Srednje Škole Tina Ujevića u Kutini

–  2 d i 2 e  3 d i 3 e. razred  (šk. god. 2024./2025.)

Predmet: Natječaj za sudjelovanje u Erasmus+ projektu 2024-1-HR01-KA122-VET- 000240045:  Do novih početaka uz Erasmus + („ Short-term projects for mobility of learners and staff in vocational education and training (KA 122-VET)“ za šk. god. 2024./2025.

Srednja škola Tina Ujevića u Kutini raspisuje Natječaj za sudjelovanje učenika u programu Erasmus+, 2024-1-HR01-KA122-VET-000240045 „ Short-term projects for mobility of learners and staff in vocational education and training“.

Mobilnosti će se realizirati:

• u Italiji, Milano (16 učenika 2. i 3. razreda i 2 profesora), 15.01. – 30.01.2025.

Svrha projekta

Učenici ekonomske škole učit će o planiranju radnih zadataka, upravljanju vremenom i prioritetima i kako pisati izvještaje i raditi prezentacije. Upotrebljavat će informacijsko – komunikacijske tehnologije (IKT) koristeći se specifičnim alatima i softverima u okviru radnog okruženja.                               Uz pomoć IKT-a pratit će i bilježiti ekonomske podatke. Povećat će svoje razumijevanje principa organizacije rada unutar određenog sektora, poboljšati svoje komunikacijske vještine (surađivati s kolegama, prezentirati, raditi u timu, komunicirati s klijentima i slično) i razviti financijsku pismenost kroz praćenje troškova i prihoda u radnom okruženju. Razvit će i inicijativu za rješavanje izazova unutar radnog konteksta te voditi evidenciju o provedenim aktivnostima na poslu.

Učenici dobivaju financijsku potporu tijekom mobilnosti koja pokriva troškove putovanja, smještaj i prehranu.

Opći cilj projekta

Učenici će razviti širok spektar vještina i znanja u kontekstu europskih vrijednosti, identiteta i građanstva. Kroz svakodnevnu komunikaciju na engleskom jeziku unaprijedit će svoje jezične kompetencije kao i stručni rječnik i komunikacijske sposobnosti. U svoju školu vratit će se spremniji na kritičko razmišljanje s obzirom na to da će kroz mobilnost morati razviti kritički pristup prema ekonomskim izazovima i trendovima te analizirati poslovne situacije i

ekonomske procese u međunarodnom okružju. Mobilnost će biti dobar početak za to da učenici steknu iskustvo u identifikaciji poslovnih prilika, izradi poslovnih planova i implementaciji poduzetničkih strategija. Iako će imati mentore, u nekim situacijama učenici će biti postavljeni u situacije u kojima će samostalno morati donositi odluke te će to biti jedan od prvih puta za većinu učenika da se susreću s takvom vrstom odgovornosti.

Mobilnost će pripremiti učenike za uspješan početak karijere u međunarodnom poslovnom okruženju.

Tko može sudjelovati?

Na mobilnost će ostvariti pravo ukupno 16 učenika: 8 učenika 2. razreda ekonomskog usmjerenja i 8 učenika 3. razreda ekonomskog usmjerenja.     Pravo podnošenja prijave na Natječaj imaju učenici 2 i 3. razreda ekonomskog usmjerenja (šk.g. 2024./2025.) Srednje škole Tina Ujevića u Kutini.

Kriterij za odabir učenika:

• Opći uspjeh učenika;
  • Uspješno i pravovremeno izvršavanje zadataka, snalažljivost u radnom okruženju i poštivanje radne etike – ocjene iz stručnih predmeta, preporuka i procjena nastavnika;
  • Razvijene socijalne vještine uključujući ocjene iz vladanja;
  • Ocjena iz stranog jezika (engleski) u dosadašnjem srednjoškolskom obrazovanju
  • Motivacija za učenjem i stjecanjem novih kompetencija i iskustava – dostavljeno motivacijsko pismo i njegova kvaliteta;
  • Posebna postignuća (npr. zapaženi rezultati na školskim i ostalim natjecanjima, izvanškolske i izvannastavne aktivnosti, sudjelovanje u vijeću učenika i sl.);
  • Učenici s manje mogućnosti;
  • Pisana suglasnost roditelja.

Rok za podnošenje prijavnog obrasca je:

• 30. listopada 2024. za učenike 2. i 3. razreda ekonomskog usmjerenja

Naknadne i nepotpune prijave neće biti uvažene.

Prijave na natječaj šalju se na: ured@ss-tujevica-kt.skole.hr

• Rezultati odabranih učenika 2. i 3. razreda ekonomskog usmjerenja  i rezervna lista bit će objavljeni na web stranici škole i oglasnoj ploči u holu škole, najkasnije do 4.11. 2024. do 15 sati za mobilnost u Italiju.

Učenici imaju pravo žalbe.

Rok žalbe je do 8.11.2024 do 12 sati, a podnose se koordinatorici projekta.

Dodatne informacije;

Svi sudionici, odabrani i oni na rezervnoj listi dužni su prije odlaska sudjelovati u svim pripremnim radionicama.

Koordinator projekta: Marija Rudec

Prijavni obrazac: https://ss-tujevica-kt.skole.hr/wp-content/uploads/sites/1408/2024/10/Prijavni_obrazac-Erasmus.docx

Privola: https://ss-tujevica-kt.skole.hr/wp-content/uploads/sites/1408/2024/10/Privola-za-Erasmus.docx